Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie

Krakowski Holding Komunalny Spółka Akcyjna w Krakowie
30-347 Kraków, ul. Jana Brożka 3

Adres ZTPO
31-981 Kraków, ul. Jerzego Giedroycia 23

Menu główne

Strona główna » KHK S.A. » Aktualności » PROCHEM S.A. nagrodzony za dokumentację projektową Ekospalarni

PROCHEM S.A. nagrodzony za dokumentację projektową Ekospalarni

Galeria (1)
Firma PROCHEM S.A. otrzymała nagrodę „Projekt Inżynierski Roku 2017” za opracowanie dokumentacji projektowej Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Organizatorem konkursu jest Izba Projektowania Budowlanego oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.
PROCHEM S.A. opracował dokumentację projektową Zakładu na podstawie wyłonionej w 2010 r. w konkursie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, której autorami są: Bogusław Wowrzeczka (Manufaktura nr 1), Michał Teller (Teller Architekci), Filip Łapiński (Łapiński Architekci). Głównym projektantem całej inwestycji był Jakub Baczyński z PROCHEMU.
Kapituła nagrody wyraziła uznanie za utrzymanie podstawowej idei architektonicznych obiektów i doprowadzenie do jej realizacji w kształcie odpowiadającym pierwotnym założeniom koncepcyjnym.
Warto zaznaczyć, że Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie został już kilkukrotnie doceniony za wyjątkową architekturę obiektu. W 2016 roku krakowska Ekospalarnia była nominowana do Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe 2017 honorującej najlepsze architektoniczne budynki w Europie. Już sama ta nominacja to wyjątkowe wyróżnienie – zazwyczaj w tego typu konkursach nie bierze się pod uwagę budynków przemysłowych.
ZTPO otrzymał także wyróżnienie w kategorii obiekt użyteczności publicznej - inne obiekty w konkursie Nagroda Roku SARP 2015.
Copyright © 2012 Krakowski Holding Komunalny S.A.
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia