Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie

Krakowski Holding Komunalny Spółka Akcyjna w Krakowie
30-347 Kraków, ul. Jana Brożka 3

Adres ZTPO
31-981 Kraków, ul. Jerzego Giedroycia 23

Menu główne

Strona główna » KHK S.A. » Aktualności » Już po raz dziewiętnasty Kraków świętował Światowy Dzień Ziemi.

Już po raz dziewiętnasty Kraków świętował Światowy Dzień Ziemi.

Galeria (1)
Z tej okazji 21 i 22 kwietnia została zorganizowana w Alei Róż Wystawa Ekologiczna, której towarzyszyły występy artystyczne dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury. W rozstawionych namiotach, krakowskie spółki komunalne i jednostki miejskie zaprezentowały prowadzone przez siebie inwestycje na rzecz środowiska. Dla przybyłych licznie dzieci czekały warsztaty ekologiczne, gry, zabawy i konkursy, a dla dorosłych - punkty informacyjne. Zorganizowano przejazd parkobusem na trasie pl. Centralny – Zakrzówek, oraz zwiedzanie Lamusowni i Ekospalarni. Podczas tegorocznych Dni Ziemi nie zabrakło gry miejskiej „Gram w Zielone Miasto”, akcji sadzenia drzew i krzewów oraz zbiórki „Sadzonki za surowce wtórne”.
Krakowski Holding Komunalny, oprócz możliwości zwiedzenia przez dzieci Ekospalarni, przygotował w Alei Róż liczne konkursy oraz quizy z wiedzy na temat termicznego przekształcania odpadów.
Pierwsze obchody Dnia Ziemi miały miejsce 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W 1990 roku idea obchodów Dnia Ziemi rozprzestrzeniła się na cały świat, a obecnie wydarzenie organizowane jest w ponad 190 krajach. Jego celem jest promowanie integracji świadomości ekologicznej z edukacją, aby jak najskuteczniej chronić naszą planetę i zachować czyste środowisko dla dobra przyszłych pokoleń.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)
Copyright © 2012 Krakowski Holding Komunalny S.A.
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia